Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Moda zmienia się nieustannie i dzieje się tak w każdym temacie. Widać to przede wszystkim w architekturze wnętrz. Styl, który był popularny jeszcze pięć lat temu, dziś już odchodzi w niepamięć i w katalogach wnętrzarskich prym wiedzie zupełnie coś innego. Dlatego jeżeli chcemy mieć modne mieszkanie czy biuro, powinniśmy śledzić trendy w projektowaniu wnętrz.

Projektowanie nowoczesnych mieszkań

projektowanie wnętrz Obecnie największą popularnością cieszy się minimalizm, zatem najwięcej osób decyduje się na zaprojektowanie mieszkania w stylu, w którym nie ma mowy o natłoku mebli czy dekoracji. Do takich stylów należy skandynawski oraz japoński. Ale jeśli chodzi o projektowanie wnętrz mieszkań tutaj dla wielu rodzin bardzo ważne jest uzyskanie wrażenia ciepła oraz przytulności, dlatego rodziny z małymi dziećmi, które właśnie kupiły swoje pierwsze mieszkanie, często decydują się nie na minimalizm, ale na styl rustykalny, retro czy vintage. Jak widać, opcji na modne mieszkanie jest naprawdę sporo, od nas jedynie zależy, którą z nich wybierzemy. Przyjrzyjmy się stylowi rustykalnemu, który kojarzy się ze wsią (w pozytywnym sensie), z sielanką. Jest spokojny i niezwykle klimatyczny, przywołuje atmosferę znaną z wiejskich domów. Jeżeli ktoś miał babcię na wsi i spędzał tam wakacje – wie o czym mowa. Chociaż wielu osobom wydaje się, że wyznacznikiem stylu rustykalnego jest nagromadzenie rodzinnych pamiątek i różnych bibelotów, nie jest to prawdą.

projektowanie wnętrz Dobry architekt projektujący mieszkania będzie polecał jednak zachowywać umiar, a jeżeli zdecydujemy się na chaos – to jedynie taki, który jest kontrolowany. Możemy zdecydować się na połączenie dwóch stylów, tak aby to styl rustykalny był tam dominujący. Jednak tutaj trzeba mieć wyczucie i w takiej sytuacji pomoc dobrego, doświadczonego projektanta wnętrz mieszkań będzie nieodzowna. Podstawowym materiałem wykorzystywanym w tym stylu jest oczywiście drewno – to bowiem materiał naturalny, dlatego kojarzy się z ciepłem, bliskością natury, ale ma w sobie także dozę elegancji. Za jego pomocą możemy stworzyć mieszkanie w przeróżnym klimacie, może to być coś właśnie bardziej eleganckiego, ale też coś domowego, przytulnego. Od nas zależy, jak to drewno wykorzystamy w stylu rustykalnym. Do tego dochodzą odpowiednie dodatki – w stylu rustykalnym będą to oczywiście koronki, może jakieś antyki – stare radio?

Budzik? Możliwości jest naprawdę wiele. Słowem podsumowania, w obecnych trendach wnętrzarskich znalazło się miejsce między innymi dla stylu rustykalnego, który często wybierają osoby chcące stworzyć atmosferę ciepła i rodzinności we własnym mieszkaniu.