Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Choć z pewnością dla wielu osób kupowanie nowych bibelotów do mieszkania kojarzy się z prawdziwą przyjemnością, zaś remont traktują jak czas relaksu – nie każdy z nas ma taki charakter. Niektórzy na samą myśl o tym, że trzeba pomalować ściany czy przesunąć szafy, dostają gęsiej skórki. Oczywiście oczyma wyobraźni widzimy efekt końcowy, jednak ta praca, którą trzeba wykonać, aby go uzyskać, najzwyczajniej w świecie nas przeraża.

Dom w stylu shabby chic

projektowanie wnętrzCzy tak musi być? Nie, wystarczy dobrze zorganizować pracę przed przystąpieniem do niej! Konieczny będzie dobry projekt. To sprawdza się lepiej niż spontaniczna wizyta w sklepie z meblami i dodatkami, i zastanawianie się, co będzie pasować do naszego wnętrza, którego ściany pomalowaliśmy ostatnio na pudrowy róż. Jeśli sami nie mamy głowy do planowania, skorzystajmy z profesjonalnej usługi, jaką jest projektowanie wnętrz – małopolskie to województwo, w którym w każdym większym, jak i mniejszym mieście, natrafimy na biura projektowe, które nie narzekają na brak klientów. Profesjonalna aranżacja wnętrz przestała być luksusem, a powoli zostaje nazywana standardem, na który może sobie pozwolić niemal każdy z nas. Do takiego biura udajemy się ze wstępnym pomysłem – możemy powiedzieć na przykład, że interesuje nas styl shabby chic.

projektowanie wnętrzProjektant odwiedzi nasze mieszkanie, aby zobaczyć układ pomieszczeń oraz określić ich wymiary, a potem może przystąpić do dzieła – do projektowania. Oczywiście istotę stanowi tutaj zachowanie umiaru. Wybranie takiego stylu shabby chic nie znaczy od razu, że w danym wnętrzu musi się znaleźć WSZYSTKO, co kojarzy się z takim stylem. Wręcz przeciwnie. Czasami warto korzystać jedynie z pewnych wyznaczników stylu, aby nie przesadzić. Granica między stylem a kiczem jest bowiem łatwa do zatarcia. A nie chcemy przecież uzyskać okropnego efektu końcowego. Na szczęście projektanci wykonują aranżacje na co dzień – odznaczają się więc dużym poczuciem smaku, nie ma więc żadnych obaw, że wykonany przez nich projekt nas przytłoczy czy nie zadowoli. Zwłaszcza że najpierw projektant pokazuje nam wizualizacje 3D i dopiero gdy je zaakceptujemy, rozpoczyna prace już na prawdziwym wnętrzu.

Nie będziemy więc niczym zaskoczeni – wszystkie zmiany w projekcie musimy bowiem samodzielnie zaakceptować. W końcu wnętrze aranżowane jest dla nas, dla domowników, nie zaś dla projektanta. Nie chodzi tutaj więc o spełnianie jego ambicji, a o stworzenie projektu, który nam, subiektywnie, bardzo się spodoba. W końcu w mieszkaniu powinniśmy przebywać z przyjemnością.

Więcej informacji dostępnych na: chmiest.com