Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Klimatyzacja zalicza się do branży bardzo specjalistycznej i wymagającej dużej wiedzy aby sprawnie w niej operować. Osoby z wykształceniem w kierunku klimatyzacji i chłodnictwa są dość rzadko spotykane, dlatego też usługi przez nie świadczone zwykle są cenione na rynku. Klimatyzatory użytkuje się w coraz większej ilości miejsc, gdzie wykorzystuje się je w różnych formach. Ze względu na delikatność i poziom skomplikowania tych maszyn, kluczowe jest odpowiednie podejście specjalisty.

Naprawa i konserwacja klimatyzacji

serwis klimatyzacjiSkorzystanie z pomocy serwisu jest jak najbardziej na miejscu. Tego typu firmy oferują często usługi profesjonalnego montażu takiej instalacji. Jest to wybór zdecydowanie bardziej sensowny, niż powierzanie takiej instalacji firmie budowlanej, która może nie zatrudniać odpowiednio uprawnionej osoby. Właściwy montaż takiej klimatyzacji jest ważny, gdyż w innym przypadku może ona być znacznie mniej wydajna, a niewłaściwe rozwiązania montażowe mogą prowadzić do awarii. Serwis klimatyzacji oczywiście będzie w stanie naprawić ewentualne usterki i zalecić zmianę instalacji, co może okazać się w wielu przypadkach zbawienne. Największym poziomem skomplikowania charakteryzuje się klimatyzacja komercyjna, która przez cały okres użytkowania wymaga odpowiedniego serwisowania. Tego typu systemy są zwykle bardzo rozległe, należy je więc montować je pod okiem doświadczonego serwisanta.

serwis klimatyzacjiDaje to pewność, że wszelkie elementy zostały właściwie dopasowane i będą funkcjonalne przez cały okres użytkowania. Jednym z największych problemów instalacji o takich rozmiarach jest grzyb, który jest zjawiskiem kompletnie naturalnym. Taki system klimatyzacyjny składa się z bardzo rozległych przestrzeni wentylacyjnych, które transportują schłodzone powietrze pobrane z zewnątrz. Wiąże się to z dużą ilością mikroorganizmów, oraz wilgoci, które blokowane są na poszczególnych filtrach. Zwykle można spotkać ich cały szereg na każdym etapie transportowym. Powstające w nich grzyby są konieczne do ciągłego serwisowania, aby powietrze nie stawało się szkodliwe. Taki zabieg wykonuje się zwykle parę razy w roku, aby taka instalacja posiadała wydajność na wysokim poziomie.

Serwis klimatyzacyjny jest w tym momencie kluczowy, gdyż wymiana takich filtrów i odgrzybienie instalacji wymaga rozebrania poszczególnych elementów klimatyzacji. Do tego z kolei wymagana jest specjalistyczna wiedza, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń. Serwisy są oczywiście także niezastąpione w razie różnego rodzaju awarii, czy regulacji. Dlatego też jeśli posiada się instalację klimatyzacji, warto co jakiś czas zgłosić się do serwisu w celu jej skontrolowania.