Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Architektura ogrodowa jest jedną z jej bardziej skomplikowanych gałęzi, gdyż wymaga sporej wiedzy w wielu dziedzinach. Ważne jest tutaj rozeznanie w wielu biznesach oferujących różnego rodzaju dekoracje. Większość ogrodów jest pusta i niezbyt atrakcyjna wizualnie, polegają one praktycznie tylko na trawniku, żywopłocie i ewentualnie jakichś kwiatkach.

Atrakcyjne pergole do ogrodu

ażurowe pergole w mazowieckimCiekawie prezentują się wszelkiego rodzaju pergole ogrodowe, które można połączyć w bardzo ciekawe aranżacje. Często wykorzystuje się je jako swego rodzaju portale nad ścieżkami w ogrodach. Są to bardzo atrakcyjnie wyglądające obiekty. Najczęściej wykonuje się je z różnych gatunków drewna. Najlepiej prezentują się to rodzime, występujące w polskich lasach. Zwykle taki ogród znajduje się na tle natury i posiada jakąś roślinność wewnątrz. Dlatego też do konstrukcji takich pergoli wykorzystuje się sosnę, świerk, dąb, czy też kasztan. Ważne jest jej odpowiednie dopasowanie do elewacji domu, oraz wystroju ogrodu. Przy ciemniejszych kolorach lepiej sprawdzi się takie drewno jak dąb, czy kasztan, przy jaśniejszych właśnie świerk, czy sosna. Podobnie jest z kształtami takiej konstrukcji, które powinny odpowiadać samej konstrukcji domu. Odpowiednio powinny być one więc zaokrąglone, lub ostre.

ażurowe pergole w mazowieckimŚwietnie dopasowane ażurowe pergole w Mazowieckim są idealnym przykładem. Dobierane są one bezpośrednio pod rodzaj okolicznych lasów, oraz styl architektoniczny konstrukcji znajdujących się w takim miejscu. Ze względu na duże zagęszczenie lasów iglastych w tym rejonie, głównie możemy się spotkać z ciemnymi pergolami, które doskonale wpasowują się w otoczenie. Zastosowanie ażurowej konstrukcji gwarantuje im lekkość, oraz delikatny wygląd. Dzięki temu nie będzie się ona zbytnio odznaczać na terenie takiego ogrodu, a nada mu bardzo ciekawego, eleganckiego akcentu. Takie pergole stwarzają świetne warunki do hodowania różnych roślin bez twardego rdzenia takich jak winorośle, czy też bluszcz. Takie porośnięte roślinnością tworzą bardzo oryginalny efekt wizualny, który stale można pielęgnować. Pergole mogą być także użytkowym elementem ogrodu. Bez problemu można na nich zainstalować pomniejsze stojaki, haki, czy też skrzynki w których można przechowywać typowo ogrodowe narzędzia, które wykorzystuje się na co dzień.

Zwykle nie są to obiekty zbyt kosztowne, a potrafią one dodać sporo estetyki dla takiego ogrodu. Ich montaż polega na zakotwiczeniu elementów stalowych w ziemi, lub po prostu na głębokim wkopaniu drewna, dlatego też można je zainstalować samodzielnie, co czyni je bardzo prostymi w obsłudze i praktycznymi.