Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Truizmem będzie powiedzieć, że solidny dach stanowi najbardziej istotne zabezpieczenie domu przed deszczem. To oczywiste, tak samo jak to, że trwałość konstrukcji zależy od mocnego fundamentu… Jednak to, z jakiego materiału powinien być wykonany dach, żeby móc zapewnić właściwą ochronę, nie jest już takie proste.

Płyty PIR z dobrego tworzywa

płyty warstwowe pirProducenci materiałów budowlanych mają w swojej ofercie całą masę rozwiązań, dlatego odpowiedź na pytanie, na które z nich się zdecydować, bywa czasem kłopotliwa. Rzecz jasna, wszystko zależy od przeznaczenia – inny dach kładzie się na małym domku jednorodzinnym, a inny na ogromnym zakładzie produkcyjnym lub magazynie. Zwłaszcza te ostatnie wymagają zastosowania materiałów wyjątkowo wytrzymałych, zachowujących właściwości zarówno wodoodporne, jak i izolacyjne, będących przy tym wyjątkowo lekkimi. Wśród wielu rozwiązań wyróżniają się płyty warstwowe PIR dachowe – materiał z jakiego są wykonane, poliizocyjanurat, charakteryzuje się niewielką wagą oraz właściwościami termoizolacyjnymi. Dlatego właśnie wykorzystuje się je przy wznoszeniu zarówno fundamentów, ścian zewnętrznych oraz działowych, jak i stropów podczas budowy magazynów. Z powodzeniem pokrywają także dachy – te płaskie oraz te skośne. Na ich właściwości wpływa tekstura oraz kształt.

płyty warstwowe pirZe względu na profilowanie wyróżnić można płyty mikroprofilowane, liniowe, gładkie, faliste oraz rowkowe, natomiast w zależności od ich kształtu dostępne są płyty gładkie, liniowe lub trapezowe. Bez względu jednak na ich specyfikacje, wszystkie z nich świetnie sprawdzają się jako materiał wykończeniowy dachów budynków przeznaczonych na hale produkcyjne oraz magazyny. Zwłaszcza w magazynach sprawdzają się pokrycia warstwowe typu PIR – są wyjątkowo lekkie, dlatego gwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo ogromnych konstrukcji przy jednoczesnym zapewnieniu swojej funkcjonalności. Nie tylko chronią wnętrze magazynów przed oddziaływanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, wiatr czy deszcz, ale także zapewniają zachowanie optymalnych warunków termicznych wewnątrz konstrukcji. Niektóre z przechowywanych w nich surowców czy artykułów spożywczych wymagają zachowania unikalnych warunków – odpowiedniej wilgotności powietrza i temperatury.

Ocynkowane płyty dachowe są doskonałym izolatorem, który chroni pomieszczenia przed utratą ciepła. Nadają się także do wykonania sufitów podwieszanych, dzięki którym hala magazynowa zyskuje dodatkową przestrzeń izolującą. Dlatego właśnie płyty warstwowe PIR są najczęściej wybieranym materiałem do budowy pomieszczeń przeznaczonych do przechowywania różnego rodzaju towarów.