Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Styl prowansalski z każdym rokiem zyskuje w Polce zwolenników i to w całym kraju zarówno w Rudzie śląskiej jak i Toruniu, głównie z racji tego, ze styl ten nieodzownie kojarzy się z piękna i ciepłą Prowansją, która corocznie staje się obiektem wyjazdów Polaków, którzy oczarowani tamtejszym stylem urządzania domów, przekładają tamtejsze rozwiązania na nasze reali.

Jak urządzić ciekawe wnętrze?

ŻaluzjeCo zatem wyróżnia styl prowansalski? W pierwszej kolejności chodzi tu o wygląd ścian, które są zwykle utrzymane w jasnej kolorystyce, jednak spod spodu przebija zwykle kamień, który w niektórych miejscach jest całkowicie widoczny. Dodatkowo meble, w takim stylu wykonane są z drewna., często bielonego, wszystko to sprawia, ze takie wnętrze prezentuje się niezwykle ciepło i przytulnie. Dlatego w tym stylu w Polsce najczęściej urządza się kuchnie. Jednak tym co decyduje o stylu prowansalskim są dodatki. W pierwszej kolejności chodzi tu o firanki, nie rolety ruda śląska czy żaluzje ale właśnie tradycyjne białe firanki, tak by okna były jak najbardziej jasne. Za to dopuszczalne jest montowanie takiego rozwiązania jak moskitiery. Dodatkowo w takiej prowansalskiej kuchni elementem absolutnie koniecznym są rozstawione czy to na blacie czy na parapecie rożnego rodzaju zioła oraz co dość oczywiste lawenda, które jak mało co kojarzy się, nam z Prowansją. Oczywiście można także zdecydować się na inne dodatki czy to w postaci zegarów, czy rożnego rodzaju ramek, jednak ważne jest by wszystkie te elementy prezentowały się bardzo klasycznie i tworzyły spójna całość zresztą wnętrza, to, że styl prowansalski najczęściej stosuje się przy urządzaniu kuchni nie oznacza oczywiście, ze nie nadaje się on do innych pomieszczeń.

Oczywiście z powodzeniem można zastosować go zarówno w salonie jak i w sypialni, a także można w ten sposób urządzić cały dom, po prostu najczęściej się go w Polsce spotyka właśnie w kuchniach, dlatego właśnie ten przykład został przytoczony powyżej.