Koparka to maszyna budowlana potrzebna do wykopania fundamentów, wyrównania terenu, czy do ładowania piasku lub żwiru. U producentów widać, że poza tradycyjnymi koparkami często oferują także mini koparki, potrzebne na przykład do prac brukarskich, jak również koparko-ładowarki do prac w trudnym terenie.

Nowe części do maszyny

części do koparek catNowoczesny sprzęt ułatwia wykonanie wielu prac, przyspiesza je, a także usprawnia. Jednak nawet najlepszy sprzęt w końcu się zniszczy, czy też dojdzie do awarii. Co wtedy? Jeśli jakaś część koparki szwankuje to należy je wymienić na oryginalne części do koparek Cat lub innej znanej marki. Warto celować właśnie w oryginalne, markowe części, a nie w tańsze zamienniki. Owszem, ich cena jest zachęcająca, nie mniej jednak nie są one tak trwałe jak te stworzone przez producenta maszyny. Zamienniki są przydatne wtedy kiedy chwilowo nie stać nas na nowe części, a nie możemy unieruchomić koparki, bo jest potrzebna w pracy. Wymianę części powinni dokonać fachowcy, najlepiej ci, którzy specjalizują się w naprawach maszyn konkretnej marki. Wtedy wiedzą oni jakie śrubki odkręcić i co zamocować, a naprawa przebiegnie błyskawicznie. Nie warto zabierać się za to samodzielnie bez odpowiedniej wiedzy na temat koparek i bez dobrego sprzętu. Co najczęściej wymienia się w koparkach? Z pewnością narażone na intensywną eksploatację są przede wszystkim łyżki do koparek.

części do koparek catTo nimi ryje się w ziemi, zatem stale są narażone na uderzenia, zarysowania, czy zamoczenie. Z czasem mogą zardzewieć, czy też zęby z przodu łyżki zostaną ułamane podczas pracy an twardym terenie. Do wymiany nadają się też koła lub gąsienice (obecne głównie w koparko-ładowarkach). Poza zwykłą eksploatacją są one narażone na przykład na przebicia. Mimo iż dętka opony czy gąsienica są bardzo grube to jednak na budowie ma się do czynienia z ostrymi narzędziami czy nawet kamieniami w ziemi, które mogą je uszkodzić. Na szczęście ich wymiana jest jak najbardziej możliwa. Czasem psują się też różne drobiazgi. Może to być klamka od drzwi, drążek do opuszczania i podnoszenia okien, czy też gałka do zmiany biegów. W sklepach z częściami do maszyn budowlanych nawet takie części można dostać od ręki do produktów CAT.

Jak widać koparki, bez względu na to jakiej marki, zawsze mogą się zepsuć. Wymienić w nich można łyżki, opony, gąsienice, czy drążki sterownicze. Grunt, by celować w części od producenta, nowe i oryginalne. Tylko takie zagwarantują pełen komfort pracy i niezawodność na placu budowy. Warto o tym zawsze pamiętać.

Zobacz także https://zarem.pl