Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Większości przedsiębiorców zawsze zalezy na czasie – na przykład podczas stawiania nowych budynków. Czekanie aż powstanie betonowy magazyn – co może potrwać kilka miesięcy a nawet rok – wiąże się z utratą zysków. Przez ten czas, mając budynek, moglibyśmy bez problemu prowadzić działania logistyczne.

Producent hal o dużej trwałości

producent hal namiotowychTak to musimy się wstrzymać. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba właścicieli firm przemysłowych rezygnuje ze stawiania magazynów betonowych na rzecz rozwiązań, które można wykonać o wiele szybciej. Na przykład na rzecz stalowych hal namiotowych. Dlaczego jest to szybsza opcja? Przede wszystkim dlatego, że poszczególne elementy konstrukcyjne wykonywane są w fabryce za pomocą nowoczesnych, szybkich maszyn i urządzeń. W ten sposób już tam uzyskują one odpowiednie wymiary dla danego budynku i nie ma konieczności ich przycinania na miejscu budowy. Na placu wykonuje się już jedynie montaż. Taka hala namiotowa składa się więc z elementów prefabrykowanych, co zdecydowanie skraca czas budowy. Znany producent hal namiotowych zwraca uwagę także na to, że jego obiekty odznaczają się długoletnia trwałością. Po odpowiednim zabezpieczeniu przed korozją, są odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne przez ponad 25 lat.

producent hal namiotowychKolejną istotną sprawą jest to, że takie hale łatwo rozbudować, jak też rozebrać. Jeżeli okaże się, że po kilkunastu latach nie będziemy już potrzebowali magazynu lub będziemy chcieli przenieść go do innego miasta – wówczas nic nie stoi na przeszkodzie aby po prostu zdemontować poszczególne elementy konstrukcyjne, które mogą być wykorzystane do budowy innej hali stalowej. Stal jest w końcu materiałem, który można w całości odzyskać. To własnie możliwość recyklingu jest bardzo ważna dla osób, które troszczą się o środowisko naturalne. Bardzo często nie trzeba nawet tych elementów ponownie przetwarzać, gdyż można je z powodzeniem wykorzystać w istniejącej formie. Tak dzieje się na przykład ze stalowymi kształtownikami – według badań prowadzonych przez ECSC, w samej Europie Zachodniej w roku 2002 wykorzystano ponownie około 11% kształtowników, w takiej formie, w jakiej uzyskano je z rozbiórki budynku. Nie było konieczności ich ponownego formowania. Jak widać, jest to nieprawdopodobna zaleta i spora oszczędność czasu.

Nic dziwnego, że stalowe hale namiotowe zyskują obecnie taką popularność w naszym kraju. Właściwie nikt nie potrafi wskazać żadnych istotnych wad obiektów wykonanych ze stali. To pozwala nam zauwazyć, że takie obiekty są teraźniejszością i będą przyszłością budownictwa.