Kostka granitowa jest bardzo trwałym materiałem budowlanym, najczęściej spotykanym w branży drogowej. Doskonale sprawdza się do wykonania ścieżek, podjazdów oraz chodników. Wysokiej jakości kostka granitowa to gwarancja trwałości, wytrzymałości oraz ładnego wyglądu przez wiele lat.

Cechy kostki granitowej

granitTen naturalny materiał jest niewątpliwie oryginalną ozdobą podjazdu, chodnika lub ogrodu. Wśród najważniejszych zalet kostki granitowej nie można zapomnieć o jej naturalnym, szlachetnym wyglądzie. To właśnie dzięki temu jest ona tak popularna wśród prywatnych inwestorów. Wykonane przy jej pomocy podjazdy oraz ścieżki zachwycają urokiem i elegancją. Dostępna jest w wielu kolorach, dzięki czemu z kostki można układać najróżniejsze wzory i mozaiki – zgodnie ze swoją wizją i projektem. Kostka granitowa doskonale sprawdza się także w przydomowych ogródkach, do wygrodzenia rabatek z kwiatami lub układana jako ścieżka. Pięknie prezentuje się wśród zieleni, tworząc urokliwe krajobrazy. Na rynku dostępne są kostki granitowe ciosane, o gładkich krawędziach, lub surowo łupane – o mniej regularnych kształtach, jednak korzystniejszej cenie.

granitPoza swoimi walorami estetycznymi kostka granitowa od producenta ma także szereg zalet wpływających na jej funkcjonalność i użytkowość. Jest ona bardzo wytrzymała na obciążenia, a także odporna na zniszczenia mechaniczne. Kostka granitowa nie kruszy się, ani nie pęka, nawet narażona na bardzo duże obciążenie. Dzięki temu, że jest to materiał naturalny, kostka jest odporna na najróżniejsze warunki atmosferyczne – w tym także na promieniowanie słoneczne oraz silny mróz. Kostka po okresie zimowym nie kruszy się wskutek wielokrotnych cykli zamarzania i rozmrażania, jest także odporna na sól. Kostka granitowa nie traci koloru, ani nie blaknie pod wpływem słońca, deszczów oraz środków chemicznych. Jej powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu czystości, nie pojawiają się na niej wykwity, czy mech. Kostka granitowa dostępna jest w wielu różnych wymiarach, wraz z dopasowanymi do niej krawężnikami, płytami i innymi elementami budowlanymi. Dzięki tak dużej wytrzymałości oraz łatwości w eksploatacji kostka ta doskonale nadaje się jako nawierzchnia placów miejskich, deptaków, chodników, czy parkingów.

Kostka granitowa to wyjątkowy materiał budowlany, doskonały szczególnie dla osób preferujących naturalne rozwiązania. Swoje zastosowanie znajduje w budownictwie drogowym oraz ogrodowym. Różnorodna kolorystyka pozwala na tworzenie wyjątkowych mozaik, będących oryginalną ozdobą podwórka.