Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Poszukując materiału izolacyjnego na dach, taras czy też balkon, z pewnością w pewnym momencie podczas przeglądania ofert różnych producentów natrafimy na membranę TPO. Zapoznając się z parametrami technicznymi tego materiału, prędko okaże się, że jest on naprawdę dobry. Można wymienić po kolei wiele jego zalet.

Szczelne membrany z TPO

membrany tpoPo pierwsze, membrana z TPO jest odporna na działanie niskich, jak i wysokich temperatur. Nie będzie się nagrzewać nawet wówczas, gdy na zewnątrz panują prawdziwe upały. Druga ważna kwestia to szczelność, którą charakteryzują się wszystkie membrany TPO. Dzięki temu można bowiem stworzyć naprawdę dokładną, dobrą izolację, która idealnie będzie spełniała swoje zadanie. Nie ma konieczności układania większej ilości warstw niż tylko jedna, ponieważ już jedna warstwa TPO doskonale się sprawdzi. Taka membrana jest wysoce odporna na działanie wilgoci. To właśnie takie parametry ochronne sprawiają, że coraz więcej osób poszukujących dobrej izolacji dachu decyduje się właśnie na membrany TPO. Producenci oferują klasyczne membrany, jak i te zbrojone dodatkowo siatką poliestrową. Wielu osobom skrót TPO nic jednak nie mówi, dlatego zastanawiają się one, czy materiał ten jest całkowicie bezpieczny dla środowiska.

membrany tpoNa szczęście producenci pod tym względem nie mają sobie nic do zarzucenia. W TPO nie znajdziemy bowiem żadnych plastyfikatorów, nie ma tam dioksan ani jakichkolwiek substancji toksycznych, dlatego środowisko nic nie cierpi na zastosowaniu takiej membrany. Wraz z czasem eksploatacji żadne substancje nie ulatniają się do środowiska. Jest to zatem bardzo dobry, ekologiczny wybór, którego na pewno nie będziemy żałować. Co jeszcze można powiedzieć o membranach TPO? Bardzo ważne jest także to, że są one proste w montażu. Instalacja ich nie będzie przebiegała długo, a wręcz przeciwnie. Wystarczy w montażu zastosować maszyny do zgrzewania na gorąco, które wykonają za nas całą pracę, a my będziemy mogli szybko cieszyć się całkowicie szczelną izolacją. Jeżeli poszukujemy materiału nie na dach, a na izolację tarasu, taka membrana także będzie dobrym wyborem, ponieważ jest naprawdę wytrzymała. Nie ma szans, aby korzenie roślin przebiły się przez nią.

Membrana TPO będzie niezawodna przez długie lata. Możemy też zastosować ją jako materiał na daszek balkonu. Czy też za jej pomocą można zaizolować dno zbiornika wodnego, na przykład oczka wodnego w ogrodzie. W kontakcie z wodą taka membrana nie zmieni bowiem swoich wymiarów, posiada bowiem odporność na rozciąganie i kurczenie się.