Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

Oferta rusztowań budowlanych jest niezwykle szeroka. Producenci oferują wiele różnego rodzaju konstrukcji, które idealnie sprawdzą się na każdej budowie. Możemy wybierać pośród rusztowań wąskich oraz szerokich. Najmniejsze rusztowanie ma wymiary 0,75 x 2,0 m, natomiast te najszersze – 1,35 x 3,0 m.

Rusztowania na kółkach

wąskie rusztowania jezdneBez problemu zatem każdy dobierze odpowiednie rusztowanie do swoich potrzeb. Największym zainteresowaniem cieszą się wąskie rusztowania jezdne, wyposażone w kółka. Jest to rozwiązanie mobilne, które zdecydowanie ułatwia pracę na budowie. Przykładowo, możemy zdecydować się rusztowanie jezdne o wysokości roboczej 5,76 m i wąskiej platformie – 0,70 x 1,90 m. Takie rusztowanie jest niezwykle proste w montażu, ponieważ nie trzeba do tego wykorzystywać żadnych specjalistycznych narzędzi, podobnie jak w przypadku demontażu. Pozytywnie klienci wypowiadają się także o wadze takiego rusztowania – mimo dużej wysokości roboczej, masa konstrukcji jest niewielka. Wszystko to dzięki zastosowaniu aluminium, które należy do wyjątkowo lekkich metali. O zaletach aluminium można mówić naprawdę długo, przede wszystkim oprócz lekkości wymienić należy wyjątkową wytrzymałość, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na negatywne czynniki atmosferyczne, utlenianie. To właśnie sprawia, że aluminium najlepiej sprawdza się jako rusztowanie na zewnątrz.

wąskie rusztowania jezdneRównocześnie sprawdzony producent rusztowań dba o to, aby były one wyjątkowo bezpieczne w użytkowaniu, dlatego nierzadko powierzchnia rusztowania jest dodatkowo utwardzana, a dzięki perforowaniu nie ma możliwości poślizgnięcia się. Dla bezpieczeństwa nierzadko producenci wyposażają rusztowania w dodatkowy stopień wejściowy. Takie oferowane przez renomowane firmy rusztowania są też stabilne – oznacza to, że rusztowanie takie stoi solidnie na nawierzchni, ponieważ zastosowane w konstrukcji cztery podpory oraz ramy o odpowiedniej średnicy, zapewniają taki właśnie najwyższy poziom stabilności. Wybierając wąskie lub szerokie rusztowanie, pamiętajmy o tym, aby sprawdzić, czy spełnia ono techniczne normy krajowe i europejskie. Sprawdźmy też obciążenie robocze, jakie maksymalnie może być ponoszone przez rusztowanie.

Takie omawiane wąskie rusztowanie o wysokości 5,76 m może być obciążane ciężarem o masie 150 kg /m2. Bez wątpienia nowoczesne aluminiowe rusztowania dostępne w wersji wąskiej lub szerokiej są nie tylko wytrzymałe, ale także trwałe – raz zakupiona konstrukcja będzie mogła nam służyć na naprawdę wielu budowach i to przez długi czas intensywnej eksploatacji.