Skontaktuj się ! (48) 733 234 122

projektowanie wnętrzDobrze dopasowany kolor we wnętrzu pomieszczenia wpływa na optyczne powiększenie przestrzeni. Prawdziwi specjaliści w tym temacie pochodzą z Bydgoszczy. Jednak gdy nie mieszkamy w pobliżu tego miasta lub po prostu nie stać nas na zatrudnienie bydgoskich aranżatorów, to możemy spróbować sami. Trzeba się trzymać tylko kilku zasad.

W małych, ciemnych i ciasnych pomieszczeniach zdecydowanie najlepiej sprawdzają się jasne kolory, które optycznie powiększa przestrzeń. Dzięki nim pomieszczenie wyda się bardziej przestronne i czyste. Jeżeli w pomieszczeniu znajduje się okno, a samo pomieszczenie nie jest zbyt duże to można go powiększyć poprzez zamontowanie na ścianie dużego lustra. Bardzo popularnym zabiegiem na optyczne powiększenie przestrzeni jest również montowanie szaf w zabudowie, dzięki którym przestrzeń w pomieszczeniu wydawać się będzie znacznie większa.
Na ciemne kolory w pomieszczeniach można sobie pozwolić kiedy dany pokój jest jasny i wpada do niego dużo naturalnego światła słonecznego. jeżeli ktoś nie jest pewny, jak będzie się prezentować pomieszczenie w ciemnych barwach warto spróbować pomalować najpierw jedną ścianę. Łączenie kolorów na ścianach daje bardzo dobre efekty. Projektowanie wnętrz jest w dużej mierze oparte na kolorach, które harmonizują ze sobą i współgrają.
Jeżeli chodzi o wyposażenie wnętrz to podstawową zasadą jest dopasowanie do siebie koloru podłóg, drzwi oraz okien. Jeżeli wszystkie te elementy są w podobnym kolorze i w podobnej strukturze to całość będzie się pięknie prezentować.

W każdym pomieszczeniu trzeba sobie zagwarantować przestrzeń do przechowywania rzeczy. W tym celu najlepiej jest zamontować w domu duże szafy w zabudowie, które pomieszczą nie tylko ubrania, ale także cała mnóstwo różnych drobiazgów, które z czasem zbiorą się w domu.Zabudowę można zmieścić w każdej wnęce.